Nasza historia

Jak zaczynaliśmy i jaka była historia i historia naszego e-sklepu Cool-mania? Tutaj postaramy się opowiedzieć Ci jak to wszystko się zaczęło od 2010 roku aż do chwili obecnej :) Zatem usiądź wygodnie i przeczytaj drogę, którą przeszliśmy i drogę, którą nadal podążamy. Bez Waszego wsparcia nie bylibyśmy tu, gdzie jesteśmy teraz.

To USA na początku naszej podróży :)

zespół cool-mania

To był ROK 2010...

Ten rok był dla naszego zespołu rokiem powstania serwisu Cool-mania. Zaczynaliśmy od skromnej, małej przestrzeni 3 biur i magazynu, na poddaszu, gdzie w miesiącach letnich było jak na Saharze :) Ale dzięki entuzjazmowi, jaki w to włożyliśmy, potraktowaliśmy to jako wyzwanie, że początki są trudne, dlatego nie poddaliśmy się pomimo upału i małej przestrzeni. A tak to wyglądało w naszym biurze na zdjęciu poniżej.

stara siedziba firmy cool-mania

Tak wyglądała pierwsza wersja serwisu COOL-MANIA

Daliśmy radę i pomimo trudniejszych warunków i mniejszej przestrzeni stworzyliśmy z 2010 roku pierwszą wersję e-sklepu, w którym tak naprawdę mieliśmy tylko kilka produktów, uruchomiliśmy system zamówień i wysyłki towaru. Do tego czasu nasza strona internetowa działała tylko dla 3 mutacji językowych. Mimo to pracy było sporo, głównie przy wyłapywaniu wszystkich „muchek” jak to się nazywa, które mogą się zdarzyć podczas codziennej pracy w sklepie internetowym, przy obsłudze systemu zamówień, wysyłce, uzupełnianiu zapasów i ekonomii. i obowiązki związane z fakturowaniem. Wszystkiego nauczyliśmy się prowadząc e-sklep :)

stara strona Cool-mania

ROK 2011

Aby zyskać świadomość i widoczność naszego e-sklepu oraz przyciągnąć uwagę nowych klientów, za cel postawiliśmy sobie odwiedzanie lokalnych festiwali muzycznych, takich jak BEEFREE 2011, DOWNLOAD festiwal ZV itp. - gdzie prezentowaliśmy nasze produkty młodym ludziom . Udało nam się zebrać wstępne, bardzo ważne kontakty i uzyskać informację zwrotną od klientów, a także na tej podstawie poszerzyliśmy nasz segment oferowanych produktów, który początkowo składał się wyłącznie z produktów LED, takich jak świecące koszulki, świecące paski , produkty imprezowe i inne.

festiwal befree 2011 cool-mania web

pobierz festiwalową prezentację cool-maniapobierz stoisko sprzedażowe festiwalu cool-mania

ROK 2012

W tym roku 2012 skupiliśmy się głównie na poszerzeniu asortymentu z około 100 produktów do około 300 produktów , nawet jeśli musieliśmy ograniczyć się do małych powierzchni magazynowych o powierzchni około 60 m2. Było to dość trudne, ponieważ niemal codziennie przybywały nowe i nowe pudła z towarami i ledwo mieliśmy gdzie się ruszyć. Musieliśmy znaleźć jakiś system, bo pudła i towar prawie wypchnęły nas z biura, ale robiliśmy wszystko z miłością i nadal dobrze się bawiliśmy :)

Zatłoczona siedziba firmy cool-mania media Leaders Ltd

ROK 2013

Nadszedł czas, kiedy wiedzieliśmy, że musimy pójść dalej i znaleźć nowych partnerów, nowe produkty i postanowiliśmy odwiedzić wystawy elektroniki w Hongkongu. Wystawy były dla nas ogromną korzyścią, pomogły nam zorientować się w wielkim świecie biznesu. Była to okazja do zdobycia nowych kontaktów dla partnerów biznesowych i zyskaliśmy jeszcze większy rozeznanie w nowych innowacyjnych produktach, trendach oraz tym, czym jest „IN” i co moglibyśmy zacząć sprzedawać na naszej stronie. A po zebraniu kontaktów i informacji o dostawcach, zaczęliśmy wprowadzać na rynek kolejne rodzaje naszego asortymentu, takie jak aparaty fotograficzne, rzeczy szpiegowskie, czy różne ciekawe gadżety czy rzeczy must-have.

wizyta na targach elektroniki w Hongkongu Cool-maniawystawa Hongkong Cool-mania liderzy mediów firma

Nasz dyrektor generalny Mário na dużej wystawie w Hongkongu

wystawa AsiaWorld Mario Bruchanika

LATA 2014-2015

W tych latach 2014 - 2015 zdecydowaliśmy się na certyfikację systemu zarządzania jakością ISO 9001 . Aby jeszcze bardziej zyskać zaufanie naszych klientów, zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001 i zmapowanie wszystkich procesów od przyjęcia zamówienia po wysyłkę towaru, procedurę reklamacji itp. Wszystkie procesy w naszej firmie są dokładnie monitorowane i posiadają własne, precyzyjne procedury ich rozwiązywania. Jest to z pewnością krok w kierunku zwiększenia konkurencyjności i wiarygodności naszej firmy, także na arenie międzynarodowej.

certyfikat ISO 9001 Media Leaders sro

LATA 2016-2018

Lata 2016 - 2018 były dla nas kluczowymi, decydującymi latami w zakresie stworzenia zupełnie nowej witryny Cool-mania , dodania wielu funkcji i rozszerzenia wersji językowych do 20 (obecnie mamy ich do 38). Skupiliśmy się także na dodaniu nowych produktów, których mieliśmy już wtedy około 2000 (obecnie ponad 5000). Nowości z różnych kategorii jak np. dział auto moto, gdzie nawiązaliśmy współpracę z wysokiej jakości dostawcami kamer i systemów cofania. Rozszerzyła się także kategoria produktów szpiegowskich, gadżetów, must-have, a nawet artykułów imprezowych. Dodaliśmy nową kategorię uroda i outdoor, która od razu znalazła swoich fanów.

nowy wygląd strony cool-mania

ROK 2019

Rok 2019 był dla nas kluczowy pod względem przeprowadzki do nowej siedziby. Doszliśmy do etapu, w którym nie mieliśmy już miejsca do przechowywania towarów od naszych dostawców i dosłownie konieczna była przeprowadzka do nowej, własnej siedziby. Powiększył się nie tylko asortyment, ale i nasz zespół 8 fajnych maniaków :) Musieliśmy więc poszukać większego lokalu. I tak pojechaliśmy obejrzeć nowy magazyn z biurami i pakownią, gdzie mogliśmy sobie wyobrazić naszą przyszłą działalność i udało się :) Sami oceńcie.

zwiedzanie nowej siedziby cool-manii

Oryginalna propozycja - wizualizacja showroomu

Na początku było to puste miejsce , ale z dużymi możliwościami działania, a ponieważ w pracy spędzamy dużo czasu, musieliśmy także zastanowić się, jak dostosować i zharmonizować działanie e-sklepu z warunkami zapewniającymi komfort ludzi, którzy tam pracują, a także klientów, którzy przyjdą obejrzeć i kupić towar osobiście. I tak przygotowaliśmy wstępną wizualizację jak będą wyglądać przestrzenie do pracy, magazyn, biura, zaplecze socjalne, kuchnia i showroom , które będą służyć nie tylko jako strefa wejściowa dla klientów, ale także jako prezentacja naszych produktów. Mieliśmy więc wizję i można było rozpocząć przygotowania do odbudowy.

showroom projektów wizualnych, liderzy mediów w stylu cool-mania

I zaczęliśmy odbudowę...

W pierwszej kolejności zaczęto przebudowywać wnętrza pomieszczeń, przegrody biur, showroomów, magazynów itp . Jednocześnie musieliśmy zająć się montażem instalacji elektrycznej, klimatyzacji, rekuperacji, płytek, chodników, sanitariatów itp. Później przyszedł czas na przygotowanie powierzchni magazynowych, ułożenie półek na towar na dwóch piętrach. Dodatkowo umeblowano biura począwszy od stołów i krzeseł biurowych, poprzez komputery, drukarki, telefony, artykuły biurowe aż po długopisy na stołach :)

przebudowa nowego lokalu cool-maniaprzygotowanie magazynu liderów mediówpomieszczenia magazynowe przygotowanie coolmanii

Nie zapomnieliśmy o reklamie lokalu...

A wszystko to działo się przy zachowaniu codziennego funkcjonowania e-sklepu w starej siedzibie, gdyż musieliśmy zadbać o płynny przepływ zamówień i wysyłkę towarów dla naszych klientów. Nie mogło zabraknąć modyfikacji przestrzeni zewnętrznych, wyklejenia folii reklamowych, aby ludzie mogli nas znaleźć pod nowym adresem :)

cool-maniaczne tynkowanie pomieszczeń

I wreszcie przeniesienie firmy i magazynu do nowej siedziby

A to był totalny chaos, bo funkcjonowanie e-sklepu w nowej siedzibie trzeba było dostosować do przeprowadzek (w najbardziej pracowitym okresie świątecznym) i jednocześnie przenoszenia tysięcy artykułów oraz sortowania i magazynowania towarów na trzeba było skoordynować półki , a to wszystko w połączeniu z normalnym funkcjonowaniem e-sklepu i obsługą zamówień , co wydawało się niemożliwe, ale i to nam się udało :)

Wprowadza się firma z modową maniąPrzenoszenie lokali firmowych coolmaniauzupełnienie zapasów towarów typu cool-mania
liderzy mediów w obiektach magazynowychfirmowa tablica ogłoszeń liderzy mediów w stylu cool-mania

Zrobiliśmy to! Firma się przeprowadziła, wielkie świętowanie i jedziemy :)

Liderzy mediów firmy świętującej cool-mania

LATA 2020 - do chwili obecnej

A tak wygląda nasza firma dzisiaj , gdy nas odwiedzacie :) Daliśmy radę pomimo bardzo trudnego okresu, kiedy w 2020 roku nadeszły złe czasy Covid-19, który zmusił naszą firmę do zawieszenia działalności na kilka tygodni i było naprawdę odczuwalne w liczbie zamówień ogółem.
Walczyliśmy jak wszyscy, mieliśmy nadzieję na lepsze jutro i nieustannie staraliśmy się iść do przodu i dostarczać Wam coraz to nowe produkty i ulepszenia dla Was.

nowa siedziba salonu Coolmaniashowroom coolmanii liderów mediówprezentacje produktów cool-mania

Rejestracja znaku towarowego ® dla COOL MANIA jest już oficjalna...

rejestracja znaku towarowego cool-mania

Jesteśmy z Wami od 2010 roku :)

liderzy mediów fotograficznych zespołu cool-mania

I wierzymy, że czeka nas z Tobą jeszcze wiele lat...