LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Kod: 70-004
1 995,00 zł 1 495,00 zł Cena netto: 1 245,85 zł
Sprzedaż kończy 27. 7. 2024, 23:59 lub do wyczerpania zapasów.
w magazynie Produkty są dostępne w magazynie. Oczekiwana dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych.
Tak! Wysyłamy do US
Cards
Bank
Cards
Crypto
+

LANGIE S2 - tłumacz głosowy ✅ z elektroniczną dyktando (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM - kup online za dobrą cenę.

Ochrona kupującego

 • Darmowa wymiana towaru w ciągu 30 dni
 • Gwarancja na produkty – 24 miesiące
 • 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Opis produktu

LANGIE S2 - tłumacz głosowy z elektroniczną dyktando (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM - kup online za dobrą cenę. LANGIE jest w nowej wersji S2 , która zawiera szereg ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika, LT-52. Przede wszystkim nie jest już tylko kompilatorem, ale w pełni funkcjonalnym przewodnikiem turystycznym . Najważniejszą różnicą jest obsługa karty SIM 3G - LANGIE GLOBAL SIM, z którą możesz komunikować się w 160 krajach świata. Langie obsługuje również język polski

Dwukierunkowe tłumaczenie głosowe z bezpośrednim tłumaczeniem głosowym, dzięki któremu zrozumienie ludzi podczas podróży dookoła świata nie będzie już problemem . Lubisz podróżować i odkrywać nowe miejsca? Czy potrzebujesz przetłumaczyć język? Z pewnością pamiętasz nieprzyjemne sytuacje, które miały miejsce z powodu bariery językowej. Nigdy więcej! Cyfrowy interpreter głosu LANGIE, zawierający do 53 niesamowitych języków, ułatwi Ci komunikację za granicą. Żywotność baterii, która wynosi do 5 dni w trybie czuwania, z pewnością będzie również interesująca. Poręczny przenośny tłumacz, z którego możesz korzystać wszędzie. LANGIE - tłumacz aktywowany głosowo w czasie rzeczywistym do codziennego użytku. Idealny do tłumaczenia na żywo podczas podróży lub pracy za granicą z tym natychmiastowym tłumaczem audio.

Najlepszy tłumacz do mówienia i mowy LANGIE S2 oferuje

funkcje translatora langie s2

Korzystaj z tłumaczenia w 160 krajach na całym świecie za pośrednictwem LANGIE GLOBAL SIM

tłumacz głosowy obsługa LANGIE 3G SIM
Jeśli nie masz dostępnej sieci WiFi, możesz skorzystać z sieci 3G, aby połączyć się z Internetem. Korzystanie z karty SIM Langie Global, która po zakupie zawiera początkowy kredyt w wysokości 10 USD (około 50 MB , który można wykorzystać na ponad 500 tłumaczeń - średnio 7 sekund na wyrażenie) w ponad 160 krajach na świecie. Pełna lista krajów TUTAJ .
 
Ważność karty SIM LANGIE GLOBAL nie jest ograniczona w czasie i wygasa tylko wtedy, gdy karta SIM nie jest używana przez ponad 2 lata. Po wykorzystaniu danych prepaid możesz ładować kartę SIM bezpośrednio przez stronę internetową
www.langieglobalsim.com po wprowadzeniu numeru telefonu i wyborze metody ładowania.

Tłumacz LANGIE S2 oferuje również możliwość utworzenia punktu dostępu do karty SIM LANGIE GLOBAL - 3G HOT SPOT. Jeśli chcesz tworzyć i udostępniać punkt dostępu Hotspot Langie z innymi urządzeniami (takimi jak telefon komórkowy lub tablet) i korzystać z danych internetowych na całym świecie, jest korzystne, aby wybrać czas określony Internet pakiet danych z większą objętością danych (na przykład 1 GB - 5 GB). Jeśli używasz karty SIM tylko do tłumaczenia online za pośrednictwem LANGIE, która zużywa tylko niewielką ilość danych, wystarczy doładować konto za (10 USD - 100 USD, czyli około 50 MB - 500 MB danych), a te dane są nie ma ograniczeń czasowych, więc możesz z nich korzystać przez 1-2 lata (bez ograniczonego terminu ważności).

Teraz możesz włożyć dowolną kartę SIM do LANGIE, ale nie musisz wkładać żadnej karty SIM, jeśli nie chcesz. Wystarczy podłączyć się do dostępnej sieci WiFi, a tłumaczenie LANGIE działa tak, jak powinno.

Langie znajduje również zastosowanie podczas pracy za granicą.

Jeśli nie mówisz płynnie z językiem obcym kraju, w którym zamierzasz pracować, LANGIE jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie. Czy dla kobiet w pracy pielęgniarskiej za granicą, czy dla mężczyzn wykonujących różne prace budowlane.

kieszonkowy tłumacz langie s2translator mowy langie s2

 

LANGIE - Cyfrowy tłumacz, który możesz kupić tutaj
Brak dodatkowych opłat za aktualizacje lub inne ukryte opłaty. Nie ma potrzeby rejestrowania danych osobowych ani instalowania aplikacji w telefonie komórkowym.

 

Elektroniczny tłumacz mowy LANGIE otworzy przed Tobą nowe możliwości na całym świecie! Jest przeznaczony dla wszystkich , zarówno dzieci, jak i osób starszych , którzy docenią łatwość korzystania z tłumacza. Tłumacz głosu , który będzie z tobą wszędzie. Może łatwo tłumaczyć długie zdania (nie tylko krótkie frazy). Tłumacz online i offline LANGIE jest w naszym magazynie bezpośrednio na sprzedaż - cena, która jest więcej niż wystarczająca do jego wykorzystania.

tłumacz elektroniczny langie s2

 

Prawdziwe wykorzystanie LANGIE do tłumaczenia w praktyce można zobaczyć w tych filmach z Ukrainy i Londynu:

Możesz zobaczyć więcej filmów bezpośrednio na kanale Youtube LANGIE TUTAJ : kanał youtube langie

To rewolucyjne urządzenie służy również jako odtwarzacz multimedialny do filmów, zdjęć lub jako tłumacz grupowy (możesz sparować więcej tłumaczy LANGIE) - szczególnie odpowiednie dla wielu zagranicznych delegacji. Inną opcją dla Ciebie będzie możliwość nauki języka obcego - zaawansowanego oprogramowania do nauki. Masz także do dyspozycji słownik tłumaczeń w 53 językach (nie tylko słownik angielski) i możesz tłumaczyć zdania lub inne teksty online / offline.

 

Oficjalna strona internetowa zawierająca więcej informacji o elektronicznym tłumaczu głosowym LANGIE - www.langie.eu

oficjalna strona internetowa tłumacza langie voice

 

To jest REWOLUCJA w KOMUNIKACJI !!!
NAJLEPSZY ŚWIATOWY TŁUMACZ GŁOSOWY

Langie Translator wspiera tłumaczenie online i offline z niesamowitą dokładnością!

translator mowy langie s2 nowy

 

Jak to działa?

Działa na bardzo prostej i intuicyjnej zasadzie . Po prostu przytrzymaj klawisz dotykowy na urządzeniu podczas wypowiadania słów, a następnie zwolnij, a urządzenie natychmiast przetłumaczy wymagane zdania.

Langie jest wyposażony we wbudowany 1-calowy ekran dotykowy LCD oraz podwójny system wysokiej jakości głośników i mikrofonów. Jeden mikrofon i głośnik znajdują się na przedniej stronie urządzenia, dzięki czemu można wypowiadać wiadomości we własnym języku, a osoba obok ciebie (osoba zagraniczna) natychmiast usłyszy tłumaczenie na swój język, aw zamian osoba zagraniczna może odpowiedzieć w swoim języku, przez mikrofon i głośnik z tyłu urządzenia, a usłyszysz natychmiast tłumaczenie w Twoim języku.

 

tłumaczenia langie

Jeśli chcesz przetłumaczyć tekst lub słowa na inny język, po prostu naciśnij i przytrzymaj niebieski przycisk mikrofonu i zwolnij go po zakończeniu mówionej wiadomości (tekstu). W ciągu 1-2 sekund tłumacz tłumaczy wiadomość w formie tekstu wyświetlanego na wyświetlaczu, a wiadomość ta będzie również dostępna w formie audio (ten język musi być obsługiwany). Jeśli chcesz przetłumaczyć to, co mówi ci druga osoba, po prostu naciśnij i przytrzymaj żółty przycisk mikrofonu i zwolnij go ponownie po zakończeniu wiadomości. Cały proces jest niezwykle prosty.
jak działa tłumacz Langie

Bardzo praktyczna jest również funkcja tłumacza GROUP i na pewno znajdzie zastosowanie w różnych zagranicznych delegacjach.

Wystarczy sparować urządzenie z 2 lub więcej użytkownikami LANGIE online przez WiFi, aby przewodnik lub tłumacz mógł rozmawiać z wieloma osobami na całym świecie w tym samym czasie. Ta funkcja wspiera również tworzenie grupy, w której więcej osób mówiących różnymi językami może komunikować się ze sobą, a każda z nich może znajdować się w innym kraju. Na jednym urządzeniu można utworzyć kilka niezależnych grup.

Potrzebujesz na przykład tłumacza angielsko-niemieckiego? Nie ma problemu! Ten tłumacz tekstów i zdań łatwo sobie z tym poradzi. Kieszonkowy tłumacz może rozpoznać Twój głos, a następnie przetłumaczyć go w czasie rzeczywistym na wiele języków, co czyni go doskonałym narzędziem językowym do podróży, samokształcenia, zakupów lub biznesu. Tłumaczy twoje słowa od razu i sprawia, że ​​czujesz się tak, jakbyś bezpośrednio komunikował się z inną osobą. Dzięki praktycznemu mini wzornictwu jest bardzo łatwy do przenoszenia , można go włożyć do kieszeni, torebek itp.

tłumacz głosu LANGIE S2mówiący tłumacz langie s2

Tutaj możesz zobaczyć tabelę obsługiwanych języków tłumaczy LANGIE.

Nie wszystkie języki mają dostępne tłumaczenie głosowe, ale większość języków zawiera tłumaczenie tekstu mówionego
(wszystkie języki tłumaczą wyrażenia w formie tekstowej na wyświetlaczu LCD).

obsługiwane języki LANGIE

Pełna lista języków:

Afrykański, arabski, bengalski, bułgarski, kambodżański, kantoński, chiński, chorwacki, czeski, duński, holenderski, angielski, filipiński, fiński, francuski, niemiecki, grecki, hebrajski, hindi, węgierski, indonezyjski, islandzki, włoski, japoński, jawajski, Koreański, laotański, łotewski, litewski, malajski, malajski, nepalski, norweski, perski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, serbski, syngaleski, słowacki, słoweński, hiszpański, sundajski, suahili, szwedzki, tamilski, telugu, tajski, turecki, Wietnamski, ukraiński, urdu

 

Tłumacz kieszonkowy w trybie offline bez połączenia z Internetem oferuje:

Obsługa multimediów - galeria zdjęć, cyfrowy dyktafon, odtwarzacz wideo i muzyki.
Funkcja edukacyjna - zawiera edukację głosową i obrazową dla podstawowych języków. Dzięki temu możesz uczyć się języka w dowolnym miejscu.
Wzmacniacz audio - rejestruje, a następnie wzmacnia twoje wypowiedziane słowa, bardzo pomaga w komunikacji z osobami, które mają gorszy słuch.

funkcje langie s2

Jeśli sparujesz tłumacza kieszonkowego z internetowym Wi-Fi, otrzymasz kilka interesujących funkcji:

Wyszukiwanie głosowe obrazów - rozpoznaje głos, a następnie wyszukuje żądaną rzecz w postaci obrazu.
Tłumacz grupowy - Dołącz do rozmowy grupowej z ludźmi w różnych językach.
Tłumaczenie z języka krajowego na inne języki świata wymaga połączenia online.

 

podgląd tłumaczenia online Tłumacz głosowy w 53 językach
Rozpoznaje Twój głos, a następnie tłumaczy go na wiele języków. Dla lepszego rozpoznawania słów wymagane jest połączenie z Internetem WiFi.
   
wyszukiwanie głosowe langie obrazów Wyszukiwanie głosowe obrazów
Rozpoznaje Twój głos, a następnie szuka żądanego obrazu. Wymagane jest połączenie z Internetem WiFi.
tłumacz grupowy - tłumacz Tłumacz grupowy
Łączność online umożliwia rozmowy grupowe z ludźmi w różnych językach. Wymagane jest połączenie z Internetem WiFi.
tłumaczenie langie offline Tłumacz słów bez połączenia online
Rozpoznaje Twój głos i potrafi tłumaczyć krótkie wyrażenia lub proste słowa w oparciu o wbudowany algorytm używany w zrozumiałych tłumaczeniach. Obsługuje tylko 13 języków świata.
langie do nauki języka Samoucząca się opcja bez połączenia online
Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu można szybko i skutecznie nauczyć się wybranego języka świata.

Funkcje:

plus Natychmiastowe tłumaczenie w 53 językach
plus Czuły mikrofon z rozpoznawaniem głosu
plus Cyfrowy dyktafon
plus Odtwarzacz muzyki i wideo
plus Tłumaczenie online / offline
plus Żywotność baterii: 5 dni w trybie gotowości / 5 godzin ciągłej pracy

tłumacz online langie s2najlepszy tłumacz elektroniczny langie s2

Jakie są zalety przenośnego tłumacza LANGIE w porównaniu z klasycznym tłumaczem za pośrednictwem aplikacji na telefonie?

 1. LANGIE translator to profesjonalne urządzenie do tłumaczenia, sprzęt i oprogramowanie zostały zaprojektowane i wyprodukowane bezpośrednio do tłumaczenia mowy. To nie jest telefon zaprojektowany do wielu celów.
 2. Posiada technologię do użytku w hałaśliwym otoczeniu ( redukcja szumu mowy podczas tłumaczenia ), klasyczna aplikacja do tłumaczenia ma z tym problem.
 3. Bardzo prosty i łatwy w użyciu . Nawet dla niewykwalifikowanych ludzi.
 4. Wykorzystując najwyższą jakość usług tłumaczeniowych i integrując najważniejsze systemy rozpoznawania tłumaczeń na świecie, mechanizm uczenia się LANGIE jest prawie na tym samym poziomie, co ludzie. Jego system rozpoznawania języka jest hybrydowy , oparty na modelowaniu akustycznym sieci neuronowych i modelowaniu języka.
 5. Wykorzystuje zaawansowaną usługę tłumaczenia, dokładność tłumaczenia jest znacznie wyższa niż klasycznych darmowych aplikacji tłumaczeniowych w telefonie.
 6. LANGIE korzysta z własnych serwerów tłumaczeń w wielu miejscach na świecie, usługa tłumaczenia jest stabilna i szybka.
 7. Jest to samodzielny produkt, który nie jest powiązany z telefonem komórkowym lub aplikacją w telefonie, nie przechowuje i nie wymaga żadnych danych osobowych w porównaniu do korzystania z aplikacji mobilnej przez telefon.
 8. LANGIE ma również wiele innych funkcji , takich jak uczenie się, interpreter grup i tak dalej .
 9. W wielu przypadkach korzystanie z telefonu komórkowego jest dość osobiste . Osoba, z którą próbujesz się komunikować, nie zna Twojego telefonu i po pewnym czasie prawdopodobnie będziesz musiał zwrócić telefon z powrotem, aby odblokować ekran. Komórka jest dla jednego użytkownika , a nie dla wielu użytkowników. Korzystanie z telefonu komórkowego do tych dwustronnych tłumaczeń sprawia, że ​​jest to dość niewygodne.
 10. LANGIE nie wymaga żadnych ukrytych opłat za korzystanie z usług tłumaczeniowych.
 
Docenisz również te korzyści:
 
naciśnij langie
Zaledwie 1 sekunda i LANGIE
przetłumaczy co chcesz
aplikacja do tłumaczenia telefonu komórkowego
Ponad 10 sekund
przed rozpoczęciem tłumaczenia
Wykorzystanie Langie
Bezpośrednie tłumaczenie audio
dokładnie do drugiej osoby

tłumaczenie tekstu na smartfona
Brak bezpośredniego
tłumaczenie dźwięku
drugiej osobie

Langie wyciągnij baterię
Żywotność baterii LANGIE wynosi do 5 dni

bateria vydrz mobil
Czas pracy na smartfonie zazwyczaj wynosi 1 dzień

 

Dlaczego lepiej jest mieć połączenie ONLINE niż tłumaczenie OFFLINE przy użyciu LANGIE?

Oczywiście, musisz zdawać sobie sprawę, że każdy tryb tłumaczenia OFFLINE wszystkich tłumaczy zawiera tylko ograniczone słownictwo (tylko podstawowe), a tłumaczenie jest często niedokładne lub niezrozumiałe. Tryb ONLINE po podłączeniu do sieci WiFi zapewnia stałą aktualizację i korektę tłumaczenia , baza danych jest kilka razy większa niż tłumaczenie offline, więc masz gwarancję, że tłumaczenie będzie tak dokładne, jak to możliwe, a będziesz mógł komunikować się bez żadnych trudność. W przypadku połączenia WiFi zalecamy utworzenie punktu dostępowego mobilnego Wi-Fi HOT SPOT bezpośrednio z telefonu komórkowego (który zawsze będziesz miał pod ręką) lub skorzystanie z karty SIM LANGIE GLOBAL 3G.

W ramach Unii Europejskiej możesz korzystać z danych mobilnych bezpłatnie (jako część pakietu prepaid w swoim kraju). Jeśli podróżujesz do krajów spoza UE, zalecamy skorzystanie z karty SIM LANGIE GLOBAL 3G, którą możesz kupić u nas. Dzięki temu nadal będziesz mieć aktywne połączenie internetowe, będziesz mógł przeglądać Internet za pomocą telefonu komórkowego w dowolnym miejscu, a tłumacz LANGIE będzie działał najlepiej, jak to możliwe :)

 

Czy Langie może przetłumaczyć naprawdę niezawodnie?

LANGIE to zaawansowany produkt informatyczny najnowszej generacji . Aby uzyskać najlepsze wyniki tłumaczenia, współpracuje z 7 wyszukiwarkami internetowymi. Producent ma nawet ponad 20 lat doświadczenia na rynku edukacji i tłumaczeń w różnych językach świata. LANGIE stale rozszerza i aktualizuje swoją bazę danych OTA bezpośrednio na urządzeniu, aby zapewnić najbardziej efektywne narzędzie przenośne do tłumaczenia na inne języki w dzisiejszych czasach.

prawdziwe użycie tłumacza langie

Dane techniczne:

Typ: LANGIE S2
Procesor: rdzeń ARM Cortex 1,3 GHz QUAD
Pamięć: 16 GB
LCD: ekran dotykowy 1,08 ”(27,5 mm)
3G: WCDMA
Bateria: 3,7 V / 2000 mAH
WiFi 802.11b / g / n
Bluetooth: 4.0
Karta Micro SD: Obsługuje do 32 GB
USB: Micro USB 2.0
Wejście słuchawkowe - złącze Jack 3,5 mm
Adapter USB: Wejście 100V - 240V
Adapter USB: Wyjście 5V DC 1500mA
Wymiary: 48 mm x 148 mm x 17 mm
Waga: 125 g

 

Zawartość opakowania LANGIE:

1x tłumacz głosowy LANGIE S2
1x ładowarka USB
1x kabel USB
1x słuchawki
1x Etui ochronne
1x Igła do pobierania karty SIM
1x Gumowy długopis
1x Smycz

INSTRUKCJA (instrukcja użytkowania) w języku angielskim do pobrania TUTAJ : ikona pdf
LANGIE SIM (instrukcja użytkowania LANGIE GLOBAL karta SIM) TUTAJ : ikona pdf
Katalog promocyjny LANGIE - Funkcje TUTAJ : ikona pdf
 

pakiet tłumacza langie s2 zawiera

Dyskusja o produkcie (4)

Czy masz pytania dotyczące tego produktu?
Zadaj pytanie w dyskusji

Häl

pytanie

Häli Piik odpowiedzieć

Cześć!
Czy suahili jest z tłumaczeniem głosowym?
Pozdrowienia,
Szczyt Dźwięku

Tłumaczone z: et
0
Mar

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Marika Češková odpowiedzieć

Czy można to przetłumaczyć także na język czeski?

Tłumaczone z: cs
Cool Mania

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Tak

Tłumaczone z: sk
Dan

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Danihlík František odpowiedzieć

Witam, czy można go używać nawet bez Wi-Fi?

Tłumaczone z: cs
Tom

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Dobry dzień,
o ile włożysz do niego kartę danych, tak. Tłumaczenie offline jest bardzo ograniczone

Tłumaczone z: cs
Uwe

Pytanie o parowanie

Uwe Hewera odpowiedzieć

Witam wszystkich,
czy urządzenia można również sparować ze sobą, jeśli jedna osoba jest w Ameryce, a druga w Rosji? Raz w tygodniu jesteśmy na telekonferencji, podczas której trzy osoby rozmawiają razem.
Pozdrawiam Uwe

Tłumaczone z: de
Cool Mania

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Mario Bruchanik odpowiedzieć

Witam, dokładnie tak

Tłumaczone z: de
Odpowiedź na twoje pytanie wyślemy na podany adres e-mail.

Ocena produktu (8)

99%
100%
Peter

Praktyczny produkt

Całkiem trafne tłumaczenie
Wiele innych funkcji
Pasuje do dłoni
Żywotność baterii

Polecam każdemu podróżnikowi

Tłumaczone z: sk
98%
Klára

Tłumacz na wakacjach

Działało to również na karcie Dubaju, którą dostajesz na lotnisku
Na fototest z mężem :)
Tłumaczenie bez problemów
Super przetwarzanie, patrz zdjęcie
Bez niego zgubilibyśmy się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Przyjmę większy wyświetlacz

Świetna rzecz na podróże, przetestowana do tej pory w Wiedniu, Dubaju i we Włoszech i po prostu TOP :)

Tłumaczone z: sk
98%
Dinu

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Jest ok, jeszcze nie używałem go na zewnątrz z wanną
Tłumaczone z: ro
99%
Șerban Florin

Tłumacz

Wykonuje swoją pracę z rozmachem
Tłumaczone z: ro
100%
Bernard Lukáš

LANGIE S2 - tłumacz głosu z elektroniczną dyktafonem (tłumacz 53 języki) + wsparcie 3G SIM

Super tłumacz.Jestem w Trynidadzie i wszyscy miejscowi o to pytają.Wszyscy to lubią.
Tłumaczone z: cs
98%
Radul

Langie s2

Tłumacz działa bardzo dobrze
Tłumaczone z: ro
100%
Beta

Mały duży pomocnik w podróży

Tłumacz działa bardzo niezawodnie. Kupiłem też kartę Lange Global SIM i mogłem wygodnie komunikować się w Ameryce. Nawet Amikowie byli nim oczarowani. Po prostu kliknij, aby zacząć mówić, a po chwili usłyszysz tłumaczenie. Niezwykle prosty i naprawdę użyteczny. Dla wszystkich takich jak ja, którzy nie znają żadnego języka obcego.
Tłumaczone z: cs
99%
Peter Kalabrík

Ktoś za to zasługuje na Oscara

Niewątpliwie użyteczność i łatwość obsługi urządzenia
Tłumaczenie na doskonałym poziomie
Żywotność baterii do 4 dni
Używaj na całym świecie
Bałem się, że będzie jak tłumacz google, ale mogę powiedzieć, że wcale tak nie jest, tłumaczenie było bardziej poprawne.
że nie wpadli na to wcześniej
Tłumaczone z: sk